Tarih Ve Millet Affetmez

Türkiye, günlerdir yüz dört emekli amiralin gece yarısı “Kanal İstanbul ve Montrö Boğazlar Sözleşmesi” üzerinden yayınladığı darbeyi çağrıştıran bildiriyi tartışmaktadır.

Muhalefet bu bildiriyi her ne kadar suni gündem olarak değerlendirse de zamanlaması ve içeriğindeki, “…endişe ile karşılanmaktadır.”, “tartışma konusu yapılmasına/masaya gelmesine neden olabilecek her türlü söylem ve eylemden kaçınılması gerektiği kanaatindeyiz.”, “TSK’nın, anayasanın değişmez, değiştirilmesi teklif edilmez temel değerlerini titizlikle sürdürmesi zarurettir.”, “TSK ve Deniz Kuvvetleri bu değerlerin dışına çıkmış.” Gibi ifadeler adeta seçilmiş hükümete ve liderine aba altından sopa göstermektedir.

Türk siyasi tarihinde bu ve benzeri bildirilerin ne anlama geldiğini milletimiz gayet  iyi bilmektedir. 15 Temmuz darbe girişimini bertaraf eden milletimiz hiç şüphe yok ki bu gibi olaylara bir kez daha fırsat vermeyecektir.

Geçmişte yaşadığımız acı olayların izleri halen silinmemiştir.

Elbette ki herkes fikrini söylemekte serbesttir. Ancak bu söylemler millet tarafından seçilmiş bir iktidara ve seçilmiş liderine tehdit düzeyinde veya da ayağınızı denk alın tarzında bir söyleme dönüşürse bu söylemler milletin sinesine çarpar.

Bunun yanında muhalefetin, iktidarın vatan hainliği yaptığını ve bunların cezasız kalmayacağını, yargılamaların TRT’den canlı olarak izletileceği, bildiriyi imzalayan amirallere teşekkür ettiği ve arkalarında durduğunu söylemesi milli idareye olan saygısızlığının açık bir göstergesidir.

Milletin idaresini tanımadıkça, milletin iradesine saygı göstermedikçe ve milletin gönlünde yer almadıkça hiçbir zaman Demokrasiden, Cumhuriyetten, Halkçılıktan, Milliyetçilikten bahsedemezsiniz. Öncelikle bunların manasını kavramanız lazım ki milletin yüzüne bakabilesiniz.

Darbelerden, kaostan, eylemlerden, darbe görünümlü bildirilerden medet umarsanız ne bu ülkeyi ne de bu milleti anlarsınız. Bu ülkeyi ve bu milleti anlamayan hiçbir siyasi görüş ve parti ülkeyi yönetme iddiasında bulunamaz.

Bu tür eylemlerin arkasından duranları da ne tarih ne de millet affetmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar Hattı