Öğretmenler SDÜ’nün Konuğu Oldu

Öğretmenler SDÜ’nün Konuğu Oldu

Öğretmenler SDÜ’nün Konuğu Oldu

İlimizde lise düzeyinde eğitim veren okul müdürleri, kent-üniversite buluşmaları kapsamında SDÜ’nün konuğu oldular.

Program kapsamında ilk olarak Radyo SDÜ stüdyolarını gezen konuklar, üniversiteyi sosyal-kültürel yönden tanıtan tanıtım filmini izledi ve RATEM bünyesinde verilen hizmetler hakkında bilgi edindi. Daha sonra Çalgı Belgeliğinde bulunan Teke Yöresine ait enstrümanları inceleyen konuklar Prof. Dr. Hasan Gürbüz Bilgi Merkezini ziyaret etti. 

Konuklar Halı Müzesini gezerek; buluşları ile bilim dünyasını aydınlatan Fuzuli, İbn-i Sina, Yunus Emre, Newton, Ali Kuşçu gibi 60 önemli şahsiyetin portrelerinin yer aldığı el dokuması halıları inceledi.

Yenilikçi Teknolojiler Uygulama Araştırma Merkezini (YETEM) inceleyen konuklar, YETEM’de yer alan Uygulamalı Temel Bilimler ve Teknolojileri Araştırma Birimi, Enerji Teknolojileri Birimi, Biyomühendislik Araştırma Birimi, laboratuvarlar ve cihazlar hakkında bilgi edindi.

Gezinin ardından İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde okul müdürleri ile bir araya gelen Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ali Dulupçu tarafından üniversite ile alakalı kısa bilgi verildi.

SDÜ’nün imkanlarını yakından tanımak bizleri mutlu etti

Şehit Ali İhsan Kalmaz Anadolu Lisesi Müdürü Halil Göçer, “Birçok kez ziyarette bulunduğum Süleyman Demirel Üniversitesinde ilk kez bu kadar geniş çaplı tanıma fırsatı elde ettik. Üniversitenin imkanlarını şehre tanıtmak amacıyla başlatılan organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Bir Ispartalı olarak şehrimizin üniversitesinin başarılı çalışmalarını görmek bizleri memnun ediyor. Öğrencilerimizin de SDÜ’nün imkanlarını yakından tanımalarını isteriz. Birçok kez gelmeme rağmen ilk kez görüp etkilendiğim alanlar oldu. Özellikle RATEM ve Çalgı Belgeliği, en çok etkilendiğim alanlardan oldu.” dedi.

Bizimle İletişime Geçmek İçin > Üni Isparta

Facebook Hesabımıza Göz Atmak İçin > @Üniisparta

Twitter Hesabımıza Göz Atmak İçin > @unisparta

İnstagram Hesabımıza Göz Atmak İçin > @unisparta


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar Hattı