ISPARTAMIZA TEKNOFESTTEN TÜRKİYE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ

Ülkemizde 4.kez düzenlenen Teknofest yarışmasının Uluslararası Serbest Görev İHA kategorisine  Isparta’yı temsilen FLYROSE takım adıyla katılan ISUBÜ, SDÜ, MAKÜ öğrencileri dereceye girerek  Bronz Üçüncülük Performans Ödülünü almaya hak kazandı .

Teknofest’in Uluslararası Ağını oluşturan Serbest Görev İHA kategorisinde yüzlerce takım arasından dereceye girerek Isparta’mızı en iyi şekilde temsil eden Flyrose takımı üyeleri ödüllerini 21-26 Eylül tarihlerinde Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın da katılımları ile İstanbul’da Atatürk Havalimanında gerçekleşecek olan Teknofest ödül töreninde alacaklar.

Ödüle Hak kazanan Flyrose takımı üyeleri tarafından Isparta’da üretilen yazılımı ve tasarımı tamamen yerli olan Flyrose çok amaçlı bir güvenlik Drone’u olup konser miting ve benzeri toplu gösterilerde havalanarak üzerine entegre edilmiş yüz tanıma sistemi sayesinde suçluluları tespit edebilmekte ve toplumsal olaylar karşısında uzaktan kontrol ile sis bombası atarak güvenlik güçlerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar Hattı