Erken Seçim Narası

Muhalefet partilerinin erken seçim narası atmaktan yakında sesleri kısılacak.

Ana muhalefet partisi genel başkanı yine erken seçim narası atarak, ülkemizin hasta olduğunu, ülkeyi içeriden yiyen bir kangrenin bulunduğunu söylüyor. Ülkemizin iktidardaki partinin elinde can çekiştiğini ifade ediyor.

Konuşmasının devamında ise şu sözleri sarf ediyor. “Sizden ricam, yalvarıyorum; bu haramzadelerin sofrasına oturmayı reddedin, selamı sabahı kesin. Türkiye‘nin kaderini onlar tayin edemeyecek sevgili halkım, siz edeceksiniz. Makul anneler, babalar, ülkenin iyi insanları… Ülkenin geleceğini siz tayin edecek, siz belirleyecekseniz. Ben her yerde erken seçim isteyeceğim başka çarem kalmadı. Bana katılın. Her yerde bağıracağız; seçim hemen, hemen seçim.”

Tarihte Osmanlı Devleti için batılı emperyalist sömürgeci devletler “Hasta Adam” nitelemesi yapmışlardı. Bugün ana muhalefet partisi genel başkanı da ülkemizi aynı şekilde nitelendirmektedir.

Muhalefet partileri sürekli olarak bir erken seçimden bunun olmazsa olmaz olduğundan bahsetmektedir. Diğer taraftan muhalefet partileri, “gençlerin işsiz olduğunu, esnafın işlerinin kötü gittiğini, sanayide çarkların dönmediğini, çiftçinin üretimde zorlandığını vb.” konuları dillendirmektedir.

Bir taraftan bu konuları dillendirirken diğer taraftan seçim de seçim, seçim de seçim demek hele ki Covid-19 gibi küresel çapta olan bir salgının devam ettiği bir süreçte ne kadar doğru?

Salgından herkes etkilenmiştir. Gerek hizmet, gerek üretim, gerekse tedarik sektörlerinde etkilenen kesimler muhakkak ki olmuştur.

Ancak devletimiz imkanları seferber ederek salgından etkilenen her kesime imkanlar nispetinde destek sağlamıştır. Her ne kadar da devletimiz destek sağlamış olsa da herkesin şu dönemde istediği tek bir şey vardır. O da Covid-19 melanetinin bir an önce son bulmasıdır.

Şuanda zaten küresel bir yangının içerisindeyiz. Muhalefetin bu söylemleri yangına benzin dökmektir. Denizde yol alan geminin fırtına da yan yatmasını beklemek, batması için dua etmekten başka bir şey değildir.

Bugün milletimize şöyle bir soru yöneltsek herkesin cevabının aynı olacağı kanaatindeyim. “ Covid-19 salgının bitmesi mi? Erken seçim mi?

Milletiniz çoğunlukla Covid-19 salgının bitmesi cevabını verecektir.

Önceliğimiz bu yangını söndürmek, daha sonra da ülkemizin menfaati doğrultusunda hangi adımların atılması gerektiği hususunda konuşmak ve tartışmaktır.

Bir diğer husus ise zaten 2021 yılının yarısını tamamlamak üzereyiz. Genel seçimler 2023 Haziran ayında gerçekleşeceğine göre 2023 yılbaşı itibariyle ülkemiz ve siyasi partiler zaten bir seçim havasına girmiş olacak.

Muhalefete tavsiyem şudur ki, bu süreçte erken seçim naraları atmak yerine 2023 seçimlerine şimdiden kolları sıvamaları. Şimdiden derslerini çalışmaya başlasınlar. Yarın halkın huzuruna çıktıklarında,

“Eve misafir geldi çalışamadık, elektrikler kesikti, mum bulamadık, kitap yoktu, defter bitti, kalem gitti, silgi de bulamadık, kar yağdı, fırtına oldu, arabanın tekeri patladı, trafik çok yoğundu takıldık.” demesinler.

Millet artık bu öğrenci masallarını dinlemiyor.

Silgi demişken, hangi silgi olursa olsun geçmişte yapılanların ne kendisini ne de izlerini silemez.

Her yerde erken seçim naraları atmak yerine, hemen seçim hemen seçim demek yerine oturun efendi efendi dersinizi çalışın. Çalışın ki seçimde öğretmen olan millet sizi takdir etsin. Aksi durumda millet sıfırlarla dolu bir karneyi önceki seçimlerdeki gibi elinize tutuşturuverir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar Hattı